Godziny działania Stowarzyszenia

28 czerwca 2018

Informujemy, że w okresie wakacyjnym - lipiec - sierpień br.

dyżur w Stowarzyszeniu i zwiedzanie Izby Historii w każdą środę w godz. 10.00-19.00.

Inny termin po uzgodnieniu z Barbarą Ostroróg.

Spotkanie z historycznymi szybowcami

18 maja 2018
Od środy 16 maja do 25 maja na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim będzie spotkanie poświęcone historycznym szybowcom. Zapowiedziało się 40 pilotów z kilku państw z 20 szybowcami i osobami towarzyszącymi (razem z pilotami 61 osób).

Najciekawsze mogą być: sobota i niedziela 19 i 20 maja.

Pożegnanie maturzystów

08 maja 2018

27 kwietnia 2018 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów LZN. W tym roku żegnaliśmy 5 klas czwartych. Abiturientów żegnały klasy młodsze rewelacyjnym programem podsumowujacym ich cztetoletni pobyt w LZN. Były śmiechy, łzy radości i smutku. Lecz za nim to nastopiło było poważnie, rozdano świadectwa z czerwonym paskiem, wyróżniono uczniów szczególne zaangażowanych w życie szkoły, wręczono dyplomy, medale, nagrody.

Wiceprezes Stowarzyszenia, Barbara Ostroróg, życzyła zebranym zdania egzaminów, dostania się na wymarzone uczelnie, zobycie świetnej pracy i nie zapominanie o macierzystej szkole, natomiast najlepszemu uczniowi Vladyslavovi Sukhostavets wręczyła monografię szkoły, wydaną z okazji 70-lecia LZN.

Pamięci ofiar II wojny świtowej

26 kwietnia 2018

II wojna światowa to okrutny czas, gdzie ginęli niewinni, gdzie jeden człowiek przymuszał do nieludzkiej pracy drugiego. Tak też było w przypadku fabryki broni Rheinmetall-Borsig, w której zmuszono wielu do niewolniczej pracy. Więźniowie opowiadali, że normą były kilkunastogodzinne dni robocze, niezależnie od tego, gdzie byli zatrudnieni.
Dzisiaj, nie wolno nam zapomnieć o tamtych czasach, nie wolno nam zapomnieć o tym, jak łatwo można zabić, zniewolić czy wykorzystać drugiego człowieka. Polacy pamiętają i dlatego 25.04.2018 roku pod pomnikiem ofiar więźniów obozu Gross-Rosen znajdującym się na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu III, dawnej PZL-Hydral, spotkali się przedstawiciele kilku pokoleń – członkowie Klubu „Ludzi spod znaku ”P”", przedstawiciele byłego Kombinatu PZL-Hydral, przedstawiciele Wrocławskiego Parku Biznesu III, firmy Phoenix Contact, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów… LZN i młodzież LZN, a dokładniej przedstawiciele klas mundurowych w LZN. Zebrani złożyli wiązanki kwiatów, zapalili znicze, a młodzież pełniła przy pomniku wartę honorową. Minutą ciszy uczczono pamięć więźniów. Natomiast Jerzy Baniewicz, członek Klubu "Ludzi spod znaku "P"", więzień Gross-Rosen i były pracownik Kombinatu PZL-Hydral opowiedział o swojej drodze życiowej i losach innych więźniów.

Świąteczne życzenia

27 marca 2018

Noworoczne Spotkanie

31 stycznia 2018

W ostatnią sobotę karnawału, 27 stycznia br. w „naszej tebeesowskiej/lznowskiej stołówce”, czyli Sali „Podano" zebrało się grono Absolwentów, którzy wspólnie świętowali zakończenie karnawału. Noworoczne Spotkania to już tradycja, któą chcemy kontunuować.

Tegoroczne Spotkanie stało pod hasłem: "Zabawa, humor i śpiew", zaś wspaniale zostało ono opisane przez Jana Majerskiego w 32 numerze Biuletynu Stowarzyszdenia, do przeczytania którego zachęcam.

Lekcje historii

17 stycznia 2018

Tradycją już jest, że w każdym nowym roku szkolnym odbywają się lekcje historii, lecz od tamtego roku mają one miejsce w Izbie Historii I Tradycji LZN, czyli w mini muzem powstałym z inicjatywy Absolwentów LZN i szkoły.

Dzięki wsparciu wielu osób Izba Historii i Tradycji niemal co miesiąc wzbogaca się o nowe eksponaty, a dzięki nim młodzież klas pierwszych i starszych może poznać nie tylko historię szkoły, rozwoju lotnictwa, ale także poznać kawałek z historii rodziców czy dziadków, również absolwentów LZN.

Po Izbie Historii oprowadzjaą i dzielą się swoją olbrzymią wiedzą członkowie Stowarzyszenia Absolwentów...

Zmarł Henryk Cieśliński

04 stycznia 2018

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3. stycznia 2018 roku zmarł Henryk Cieśliński.

W Lotniczych Zakładach Naukowych pracował w latach 1956 - 1988 jako nauczyciel zawodu, przedmiotów zawodowych, wychowawca młodzieży.

Był wielolokrotnie wyróżniany nagrodami dyrektora i odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Henryk Cieśliński był członkiem Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków LZN.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia Zarząd SANiS

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 8.01.2018 roku na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kiełczowskiej na Psim Polu. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o godz. 13.00 w Kaplicy Cmentarnej, po czym nastąpi odprowadzenie prochów na miejsce wiecznego spoczynku.

1 2 3 4 5 6 >