NAWIGACJA

 

POLECAMY

    Zapraszamy na stronę LZN.

                 

Aktualności

Pożegnanie maturzystów

28 kwietnia 2017

W dniu 28.04.2017 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów uczestniczyli w pożegnaniu maturzystów.

Mimo niesprzyjającej aury pożegnanie rozpoczęło się polonezem, tańczyli i absolwenci, i nauczyciele. Wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu rozpoczęło oficjalną uroczystość. Pani

dyrektor Jolanta Mazurkiewicz-Kaczyńska pogratulowała zgromadzonym ukończenia szkoły, życzyła zdania egzaminów i powodzenia w życiu.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań najlepszym uczniom oraz uczniom, którzy angażowali się w działania szkoły i środowiska lokalnego.

Możemy się poszczycić wyjątkowymi Abiturientami, którym hasła nauka i praca nie były obce.

W imieniu Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków

Lotniczych Zakładów Naukowych podziękowania Abiturientów za 4-letnią współpracę wręczyła pani Barbara Ostroróg, a szczególnie 4. maturzystkom, które zaangażowały się w przygotowania jubileuszowe szkoły.


 

Spotkania z uczniami LZN

20 kwietnia 2017

Izba Historii i Tradycji stała sie miejscem spotkań z młodzieżą LZN. Tradycją już jest cykl spotkań z Absolwentem... , teraz staramy się przybliżyć młodzieży 70-letnią historę Lotniczych Zakładów Naukowych, a do tego celu Izba Historii nadaje się idealnie.

Zgromadzone tutaj pamiątki z 70 lat istnienia szkoły pozwalają na szerokie jej przedstawienie. Wielkim zainteresowaniem cieszą się gabloty ze zdjęciami, gdzie wielu z młodych uczniów odnajduje na nich podobizny dziadków, rodziców, wujków czy znajomych.

Święta Wielkanocne

15 kwietnia 2017

Izba Historii i Tradycji LZN już otwarta

15 lutego 2017

Zapraszamy, odwiedźcie Izbę Historii...

 

Izba Historii i Tradycji Lotniczych Zakładów Naukowych czynna jest w dniach:

wtorek, środa i czwartek w godzinach od 10.00 do 19.30

Grupy po uzgodnieniu terminu.

Budynek 1 na terenie LZN, piętro I Stowarzyszenia Absolwentów...

Podziękowania za wsparcie Stowarzyszenia

10 lutego 2017

SZANOWNI ABSOLWENCI  I SYMPATYCY

 

Niedawno obchodziliśmy jubileusz 70-lecie Szkoły i 10-lecia Stowarzyszenia. Na tę okoliczność, dzięki Waszemu wsparciu finansowemu jako sponsorów, podatników i społecznej pracy została otwarta Izba Historii i Tradycji LZN.
Wymaga jednak dalszego doposażania w sprzęt audiowizualny i wystawienniczy.

            Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% podatku na cele statutowe Stowarzyszenia.  Wypełniając PIT-37 należy wpisać:

-        KRS 0000265272 i nazwę organizacji czyli:

-        Stowarzyszenie Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Lotniczych Zakładów Naukowych, ul. Kiełczowska 43, 51-315 Wrocław

zaznaczając stosowną kratkę i podpisać.

W miarę możliwości prosimy o dokonywanie wpłat na nasze konto:

32 1020 5226 0000 6702 0230 3782

Każda kwota jest dla nas ważna.

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy, szczególnie tym, którzy już wpłacili, a innych zachęcamy.

                                                                                  Zarząd Stowarzyszenia

 

Spotkanie Noworoczne

07 lutego 2017

Spotkanie noworoczne odbyło się 28 stycznia 2017 roku w sali bankietowej „Podano”, w dawnej stołówce, w Lotniczych Zakładach Naukowych. Do ostatniej chwili nic nie zapowiadało ani sukcesu frekwencyjnego, ani zabawy.

Stało się wbrew i bardzo dobrze! Na spotkanie przybyło 70 osób z różnych „bajek szkolnych”. Zabawę rozpoczęto wzniesieniem toastu za miniony i nadchodzący rok, życząc sobie wzajemnie pomyślności i zdrowia. Przy suto zastawionych stołach potoczyły się wartko rozmowy, bo znamy się coraz lepiej i lubimy nasze towarzystwo.  Uczestnicy imprezy, nieobecni na jubileuszu 70-lecia szkoły i goście, licznie odwiedzili nowo otwartą Izbę Historii i Tradycji LZN, dając wyraz zaskoczeniu i zadowoleniu z tego faktu. W towarzystwie znaleźli się też goście z Francji.

Z ogromną przyjemnością gościliśmy emerytowanych nauczycieli: Barbarę Dworzak, Helenę Waniak, Agnieszkę Olejnik i Romana Marszałka, z którymi absolwenci mogli powspominać dawniejsze lata szkolne. Wielu było po raz pierwszy. Absolwenci TZ z 1972 roku w składzie: Zbigniew Szermer - klawisze, skrzypce, wokal, Paweł Jędrzejuk oraz Tomasz Jędrzejuk /brat/ i kolega Jarosław Parus – gitary, klawisze, dali mały koncert, prezentując swe możliwości od najlepszej strony. Panowie występowali również na uroczystości 70-lecia LZN. I tam i tu słuchało się ich z dużą przyjemnością, a gdy zagrali żwawiej, ruszyliśmy do tańca. Ten punkt programu wypalił w tym roku na 150%. Tańczył każdy z każdym, nie było złej muzyki, a brak partnera nie stanowił przeszkody. By dać im odpocząć tańczyliśmy przy muzyce mechanicznej: Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz i innych piosenkarzy. Dość powiedzieć, że rozpoczętą o godzinie 16.00 imprezę zakończono w późnych godzinach nocnych.

Z opinii uczestników wynika, że należała do udanych, a my ciągle żałujemy, że tak mało absolwentów bierze udział w tych spotkaniach.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę zabawy, świetne humory, że lubicie z nami spędzić fajnie czas. Do przyszłego roku… i ciągle zapraszamy do Stowarzyszenia.

 

Styczniowe Spotkanie Noworoczne

10 stycznia 2017
Tradycyjne Spotkanie Noworoczne Stowarzyszenie organizuje

w dniu 28 stycznia 2017 rokuod godz.16:00

w Lotniczych Zakładach Naukowych, w Sali Bankietowej „PODANO”
(dawna stołówka).

Koszt uczestnictwa to 90,oo zł od osoby.
Wpłaty należy dokonać do 22 stycznia 2017 roku na konto

Stowarzyszenia, 32 1020 5226 0000 6702 0230 3782 (z dopiskiem; spotkanie Noworoczne) lub bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (budynek B1) w każdą środę tygodnia w godz. 10:00 – 15:00.


Wpłata jest równoznaczna z udziałem w Spotkaniu. Zapraszamy wraz z rodzinami członków Stowarzyszenia,  absolwentów, sympatyków i przyjaciół oraz nauczycieli i pracowników LZN. Spotkanie Noworoczne jest kolejną   okazją, by spotkać się w gronie przyjaciół a może powspominać 70-lecie LZN. W programie niespodzianki.
Dojazd autobusami N i 131 pod Szkołę.
Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Święta Bożego Narodzenia 2016

22 grudnia 2016

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Copyright by www.stowarzyszenieabsolwentowlzn.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl