Uwaga! Spotkanie Noworoczne!

12 września 2015

Zw względów organizacyjnych Stoptanie Noworoczne - odbędzie się 16 stycznia 2016 roku. Przepraszamy za zmianę. O szczegółach będziemy informować w późniejszym czasie.

Święto Lotnictwa

12 września 2015

28 sierpnia 2015 roku Stowarzyszeniw uczestniczyło w spotkaniu pod pomnikiem lotniskowym na Gądowie Małym, z okazji Święta Lotnictwa.

Pod pomnik spotkali się nie tylko członkowie Klubu Lotników Loteczka, ale także przedstawiciele instytucji związanych z lotnictwem Wrocławia, co potwierdza potrzebę integracji tej społeczności. Na uroczystość przybyli członkowie - Klubu Seniora, Stowarzyszenia LZN, Klubu Balonowego, Aeroklubu Wrocławskiego, przedstawiciele Szkoły Podst. im. Orlińskiego, a także Absolwenci LZN-u na Psim Polu. Spotkanie poprowadził Jerzy Musiał, a o historii lotniska Gądów Mały opowiedział Edward Sobczak. Była też okazja do wręczenie legitymacji członkowskiej pani Adeli Dankowskiej, wielkiej szybowniczce, ktora ustanowila w swojej karierze szybowcowej 15 rekordów świata i 43 rekordy Polski. Ciekawie wypadło zapytanie Mariana Skąpskiego: „a kto z obecnych latał na tym lotnisku?”. Las podniesionych świadczył dobitnie, że lotnisko na Gądowie i latanie są blikie tym, którzy przybyli na spotkanie.

Błękitne Skrzydła dla LZN

01 września 2015

Stowarzyszenie Absolwentów wystąpiło do Klubu Lotnikw Loteczka z prośbą wsparcie wniosku wystosowanego do Kapituły Błękitnych Skrzydeł o nadanie LZN-owi wyrożnienia za 70 lat kształcenia kadr technicznych dla polskiego lotnictwa, w tym za wykształcenie 15. tys. absolwentów w różnych specjalnościachh lotniczych. Dzięki wsparciu Klubu Lotników Loteczka LZN znalazło się w kręgu wyróżnionych.

Wśród wyróżnionych przez Kapitułę Błękitnych Skrzydeł, czyli redakcję Skrzydlatej Polski i Zarząd Krajowy Lotnictwa i przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Aeroklubu Polskiego, która jak co roku przyznaje Honorowe Wyróżnienia Roku przyznano wyróżnienia zagraniczne, indywidualne i zespołowe. Wyróżnienia zespołowe otrzymały - Lotnicze Zakłady Nnaukowe we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie oraz Zespół Eksploatacji Samolotow SU-22. Wręczenie Błękitnych Skrzydeł 2015 oodbyło się podczas centralnych uroczystości Święta Lotnictwa 28 sierpnia 2015 roku na Polu Mokotowskim w Warszawie, pod pomnikiem poświęconym Lotnikom polskim w latach 1939-1945.

Uroczystości wręczenia wyróżnień utrwalił absolwent LZN, Roman Woźniak, od lat związany z lotnictwem - dziękujemy. Wiecej zdjęć na stronie LZN.

Odszedł Wadysław Szumowski

15 lipca 2015

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 15 lipca 2015 roku zmarł Władysław Szumowski. Od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą. Przez 25 lat odsłaniał tajniki przedmiotów zawodowych.

Ze Stowarzyszeniem związany od roku 2008.

Rodzinie i Bliskim

składamy szczere wyrazy współczucia

w Imieniu Zarządu i członków Stowarzyszenia

Barbara Ostroróg.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę

18 lipca 2015 roku o godzinie 10.00

na Cmentarzu Parafialnym  przy ul. Smętnej /na Sępolnie/ we Wrocławiu.

Odszedł Jan Radkowski

17 czerwca 2015

Z glębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci czlonka Stowarzyszenia Jana Radkowskiego, absolwenta LZN - 1969/70. Pogrzeb odbył się w dniu 17 czerwca 2015r.  na cmentarzu w Kiełczowie.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Zarząd Stowarzyszenia

WALNE -20 czerwca 2015 roku

07 maja 2015

Do Członków Stowarzyszenia.

Zarząd informuje, że 20 czerwca 2015 roku o godzinie 10.00 odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Stowarzyszenia.

Ze względu na wagę omawianych spraw m.in.: 70-lecie LZN, Izba Historii, prosimy o zaplanowanie czasu i udział w zebraniu.

Program prześlemy w zaproszeniu.

Dziękujemy Zarząd

Spotkanie z absolwentami

04 maja 2015

2 maja 2015roku po 50-ciu latach szkołę i Stowarzyszenie odwiedzili absolwenci TZ rocznik 1964/65. Zwiedzali sale lekcyjne, i podziwiali nowoczesne wyposażenie gabinetów do nauki przedmiotów zawodowych. Oglądając nowowyremontowaną salę gimnastyczną wspominali swoje sukcesy sportowe zdobywane w zupełnie innych warunkach. W budynku B5 zwiedzili salę silników lotniczych i z sentymentem wspominali swoich nauczycieli i przeszłe czasy.

W Stowarzyszeniu oglądali kroniki szkoły i Stowarzyszenia. Obiecali przekazać pamiątki i zdjęcia do Izby Historii i Tradycji LZN.

Kolegów z klasy proszą o kontakt za pośrednictwem Stowarzyszenia, a szczególnie poprzez jego wiceprezesa, panią Barbarę Ostroróg, która uczestniczyła w ich spotkaniu.

Kondolencje dla Bogumiły Gąsior-Padiasek

30 kwietnia 2015

Wyrazy szczerego ubolewania z powodu śmierci taty Bogumile Gąsior-Padiasek składa zarząd Stowarzyszenia Absolwentów...

Informujemy, że 2 maja 2015r. na Cmentarzu Osoobowickim o godzinie 8.30 odbędzie się pogrzeb.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >