Kwiecień to miesiąc pamięci. 16 kwietnia 2019 roku członkowie Stowarzyszenia Absolwentów… spotkali się pod pomnikiem ofiar prac przymusowych, gdzie wraz z innymi przedstawicielami zakładów pracy złożyli kwiaty i zapalili znicze. Trzeba bowiem pamiętać, że na znajdującym się tu terenie Wrocławskiego Parku Biznesu przy ulicy Bierutowskiej, w czasie II wojny światowej znajdowała się olbrzymia fabryka zbudowana w latach 1940-42 przez koncern Rheinmetall-Borsig A.G. na potrzeby produkcji wojennej. Produkowano tam amunicję, zapalniki do bomb, wyposażenie do samolotów.

Pomnik Ofiar przypomina kolejnym pokoleniom o tym, jak ważny jest człowiek, jak cenne jest życie każdego z nas i o tym, że należy za wszelką cenę nie dopuścić do powtórzenia się historii.